מפתחים
פורטל הדלתות, חלונות והמפתחים המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

מחיצות גבס

מחיצות גבס הן אלמנט בנייה רווח בהמון מבנים, הגבס הוא מינרל רך שמורכב מסידן וגופרית כאשר מחממים את הגבס מעל לטמפרטורה של cº150 הגבס רוכש תכונות אנהידריטיות (חסרי מי גבש). 

מחיצות גבס מייצרים מלוחות לוחות גבס, שהם למעשה גבס מצופה בנייר או סיבי זכוכית (פיברגלאס). את לוחות הגבס חותכים לפי הצורה אליה שואפים להגיע ומחוברים אל פרופילים מפלדה מגולוונת המשמשים כתשתית. כל אלו  מתחברים אל הקירות או אל התקרה באמצעות  ברגים ודיבלים. ניתן לבנות מחיצות גבס, מזנונים מגבס,  נישות מגבס, הנמכות של תקרה ועוד.

בניית מחיצות גבס היא תהליך מהיר יחסית , וכמו כן ניתן לפרק את המבנה במהירות וללא עקבות. אופן העבודה הפשוט ומשקל הגבס הקל מאפשר יצירת מחיצות גבס מעוצבות, מרהיבות ובשלל עיצובים מעניינים. 

חסרונן של מחיצות גבס הם באי עמידותן למים, זו הסיבה שאין  אפשרות להשתמש בחומר הגלם הזה לבניית קונסטרוקציות חיצוניות. כן ניתן להשתמש בו במקומות לחים כגון חדרי אמבטיה, מטבחים וכו''''''''''''''''''''''''''''''''. 

הלוחות המשמים ליצירת מחיצות גבס הינם בעובי 120 מ"מ אך קיימים גם לוחות דקים יותר בעובי של 60 מ"מ שמשמש בעיקר לבניית משטחי גבס מעוגלים.

היתרון המשמעותי בשימוש מחיצות גבס הן במחירן הזול ובהיותן מבודדות ( בתנאי שממלאים את החללים שבין הלוחות בצמר סלעים או זכוכית פוליאסטר). מחיצות גבס

ניתנות לשינויים וקל להוסיף בהן  אינסטלציות ונקודות חשמל. במחיצות גבס אתם יכולים

לפסל נישות ו ליצור חלקים עגולים.

את מחיצת הגבס מקימים ישירות על הריצוף באופן הבא: מקימים תשתית  מפח (פלחים, Studs). מבריגים את לוחות הגבס בצד אחד, כעת ממלאים בחומרי בידוד ומבריגים את לוחות הגבס. בצד השני, ממלאים את המישקים בשפכטל ועורכים צביעה. קיימים סוגים שונים של לוחות ליצירת מחיצות גבס שהם  לוחות עמידים בפני רטיבות ובפני חום. קיימת גם שיטת עבודה המשלבת בתוכה את היתרונות של מחיצה קלה מגבס עם היתרונות של מחיצה מסיבית, מה שמאפשר דיוק, קלות בנייה, גמישות מרבית בתכנון וחיסכון בעלויות, בזמן ובחומרים.

קיימים שני סוגי בלוקים ליצירת מחיצות גבס: בלוק רגיל, בלוק לבניית מחיצות בחדרים רטובים –שהוא בלוק עמיד במים המגיע בצבע ירוק.

בניית המחיצות  נעשית בשיטת "שקע-תקע" שמבטיחה דיוק מירבי.

יתרונות התקנת מחיצת הגבס: מדובר בתהליך בנייה נקי, בפני קיר פני קיר חלקים ומישוריים, ניתן לתלות על הקיר אלמנטים כבדים. אין צורך בטיח, ניתן לבנות את הקיר על גבי הריצוף וללא פגיעה בו. מחיצות גבס מגיעות בגימור מושלם ובבידוד תרמי ואקוסטי ברמה גבוהה.

כאשר אתם מחליטים על קבלן עבודות הגבס, דרשו ממונו כי יעבור אתכם על כל תהליכי העבודה וכמוכן דאגו לקבל הצעת מחיר הכוללת את כל האחמנטים הנלווים לעבודת הגבס בה אתם מעוניינים. עלויות נמוכות במיוחד אמורות להדליק אצלכם נורות אדומות. ולסיום: כמו בכל עבודה, יש לדרוש תעודת אחריות .

מחיצות אקוסטיות

כל בעל חברה בוודאי יודע כי אם לא תהיה לו סביבה נוחה ושקטה שהעובדים יעדו בה איכות התפוקה תיפגם. יש היום שיטות שונות לחלוקה של משרדים, במיוחד אם המשרד הוא בשכירות. ניתן למצוא מגוון רב של מחיצות אקוסטיות למשרדים הניתנות להרכבה ופירוק, ויכולות לעבור עם בעל המשרד למשרד החדש שישכור לאחר תום תקופת השכירות. יש הרבה יתרונות ברכישה של מחיצות אקוסטיות למשרדים, היות והן דקורטיביות, אינן עולות הרבה כמו התקנה של מחיצות גבס או שיפוץ, והן מבודדות מרעש, דבר שהוא אידיאלי עבור משרדים שונים. היתרון של מחיצות אקוסטיות שהן מעניקות בידוד מושלם ומעלות את כושר הריכוז של העובדים בעבודתם. ניתן למצוא הרבה משרדים כמו טלמרקטינג, בהם כל היום ניתן לשמוע כיצד הם מדברים בטלפון, וזה עלול לגרום לחוסר ריכוז, במידה ואן מחיצות אקוסטיות למשרדים. גם בשיטת האופן ספייס, ניתן למצוא נגוון של מחיצות המבודדות מרעש, דבר הגורם ליעילות בעבודה.  ניתן למצוא מחיצות אלה, גם בבתי מלון, אולמו אירועים\, ואף בבתים הפרטיים כאשר יש בהם חדרי עבודה.

היכן כדאי להרכיב מחיצות אקוסטיות?

יש היום הרבה בתים ישנים שהאקוסטיקה בהם היא ירודה, וכל רעש המגיע מהכביש נשמע בבירור. הרבה אנשים סובלים מחוסר שינה, היות והם רגישים לרעש. ניתן להרכיב מחיצות אקוסטיות  למשרדים בחדר השינה לאלה המעוניינים לבודד את חדרם מרעש לשינה טובה יותר. גם עבור פרטיות, ניתן למצוא מחיצות אקוסטיות למשרדים כמו למשל במשרדים שבהם יש שירות לקוחות, ואנשים מעוניינים לשמור על פרטיותם.  יש לציין, כי קל מאוד לפרק מחיצות אקוסטיות ולהרכיבן, כאשר משנים את המיקום של המשרד או את הסדר שלו. הרבה בעלי משרדים בהם יש למנשל שירות טכני או שירות לקוחות

 

מפתחים | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים | דלתות פנים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מפתחים © 2009