מפתחים
פורטל הדלתות, חלונות והמפתחים המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

פרגולות

 

בשנים האחרונות, תודות לסגנונות בניה חדשים, אנו רואים יותר ויותר פרגולות בחצרות הבתים, המרפסות והחצרות.

פרגולות הן אמצעי הצללה אפקטיבי הקיים שנים רבות ועבר גלגולים רבים.

פרגולות יכולות להיות עצמאיות ולעמוד בגינה פרטית, בחצרות דירות גן או להיבנות כהמשכם של חללים כמו הסלון, חדר האוכל, חדר השינה וכד''''''''.

פרגולות הן אביזר ריהוט המתאים לבית הפרטי כמו גם לריהוט מוסדי או תעשייתי כמו חנויות ובתי מלון.

בארץ שלנו פרגולות הן כמעט "מאסט, ולמעשה משדרגות את חזות החצר או המרפסת. אם הן עשויות קורות עץ, ניתן להציב לידן עציצים גדולים בעלי עלים משתרכים שיתפסו עליהן.

פרגולות בונם מחומרים שונים, כמו אלומיניום, ברזל, קורות פסי רכבת, עץ מסוגים שונים, או שילובים של חומרים כמו מתכת ובדים עבים ומסיבים העומדים בתנאי מזג אויר קשים.

את הפרגולות יש להתאים לסגנון הריהוט הרווח בפנים הבית, או לחזות הגינה- יש ליצור סביבה הרמונית בה הפרגולה היא עוד נדבך ולא אלמנט שחורג מהלוק הכללי.

פרגולות הן אפשרות נהדרת להרחיב חלל מסוים- ניתן להציב תחתן פינות ישיבה של ריהוט גן, או להציבן כמבואה מעוצבת לבית או לעסק שלכם.

פרגולות דורשות היתר בניה מיוחד שיש לקבלו מהעירייה- לכל עירייה או מועצה קיימים נהלים משלה ויש להתעדכן בהם.

כאשר אתם מתכננים הקמת פרגולה עליכם להתחשב בכווני השמש. אחרי הכל פרגולה אמורה להוות סוכך יעיל מפני סנוור ושמש יוקדת, לאחר שבררתם את כווני השמש משעות היות, דאגו כי החומרים מהם תהיה הפרגולה בנויה יתאימו לתנאים השוררים באזור, למשל: אם שוררות באזור רוחות חזקות , פרגולות העשויות בדים עבים יכולה לקרוס, בעוד שפרגולה בנויה מאבן תחזיק מעמד שנים רבות. פרגולות אלומניום למשל הן עמידות במיוחד ונהנות ממראה עדין ויוקרתי.

סוג פרגולות והמבנה שלהם חייב להתאים לצרכים הריאליים שלכם. ראשית יש לתכנן כמה אנשים הייתם רוצים לארח תחת הפרגולה, ובאילו עונות שנה היא תהיה לבטח בשימוש.

פרגולות שאתם בונים בחצר הבית ושאינן מחוברות לאחד מגגותיו יכולות להיות גדולות במיוחד ולסוכך מעל בריכה פרטית או כר דשא. כיום קיימים בחצרות בתים רבים דקים מעץ. הדבר רווח בבתים פרטיים, בצימרים ומקומות אחרים- בניית פרגולה מעל לדק מעניקה תחושה של חלל בנוי ושלם, וניתן להוסיף לו צמחייה שתעשיר את המראה, גופי תאורה תלויים לישיבה בשעות לילה וערב ועוד.

אתם יכולים להתרשם מסוגי עיצוב שונים של פרגולות באמצעות אתרי אינטרנט של החברות המובילות בתחום, ולהגיע ולרכשן לאחר שעשיתם עבודת בית קטנה. העיצובים מרהיבים ומספקים סוגים שונים של פתרונות לסוגי חלל, אילוצים אובייקטיבים של מבנה תקציב ועוד.

פרגולות מודרניות עשויות מעץ או בנויות מבלוקים מטויחים, אך ניתן לקנות פרגולות מבמבוק, אדני רכבת וברזל. אם אתם חובבי המראה ההי טקי והמעודן, רצוי שתבחרו בפרגולות אלומיניום המאופיינות במראה עדין ומרשים.

פרגולות העשויות מתכת, מתאימות אף הן לחזות הי טקית ותעשייתית. פרגולות אלו יכולות לשאת מנגנונים חשמליים האמונים על כיוון פסי הכיסוי בהתאם לדרישות משתנות כמו תנאי מזג אויר, תאורה ורוחות.

פרגולות העשויות בטון הן למעשה חלק אינטגראלי מהמבנה עצמו ונראות כהמשכו הטבעי.
מפתחים | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים | דלתות פנים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מפתחים © 2009