מפתחים
פורטל הדלתות, חלונות והמפתחים המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

בית חכם

 

בית חכם כולל בתוכו מערכת בקרה ופיקוד אלקטרונים אשר שולטת על כל האלמנטים החשמליים בבית, כמו תאורה, מכשירי אודיו ווידאו, מזגנים, תריסים, מצלמות אבטחה ועוד.

בית חכם הוא הבית של העתיד- הוא עוזר ביצירת תחושת בטחון באמצעות מסכים ומצלמות המסיעים לכם לשלוט במי שנכנס לדירה, כמו כן הוא מסייע בחסכון משמעותי בחשמל, ועוד.

בית חכם הוא מערכת בקרה הכוללת חיישנים, מסכי נגיעה, מצלמות ומתגים מיוחדים.

לתוך מחשב, מוזנות כל הפקודות הרצויות לכם, וכל ההתניות. למעשה אתם הם אלו שמחליטים כיצד יעבוד הבית החכם, אתם מכניסים תרחישים אפשריים כמו למשל: "כשאני נכנס למטבח, נדלקים האורות מעל למשטח וקולט האדים מתחיל לפעול, או כשבחוץ יורד גשם נסגרים התריסים.

כל מכשיר חשמלי שנמצא בביתכם יכול להישלט על-ידי מערכת חישנים חכמה, ואילו אתם נהנים מסוג של שקט נפשי  ואינכם דואגים עוד כי שכחתם לכבות את המזגן, או את התנור. הכל נעשה מעצמו. מכוון שלמערכת בית חכם יש להכניס את הפקודות הרצויות , יש להתמצא באנגלית, להכיר את המחשב השולט על פעולותיו השונות, וכמו כן יש לדעת כיצד להגדיר לו את הבקשות?

בית חכם הופך השנים האחרונות לסטנדרט בבניה החדשה. כיום זה שוק משגשג הפורש לפניכם שפע של אפשרויות, שפע של מערכות ותווכי מחירים שונים.

בית חכם הוא למעשה בית חשמלי, כלומר הוא יכול לשלוט רק על אביזרים חשמליים, ייתכן כי תאלצו להמיר מערכות ידניות ( כמו תריסים) למערכות חשמליות הניתנות לשליטה באמצעות המחשב, או שתאלצו לחווט מחדש את כל האלמנטים הדרושים.

בית חכם מתאים בעיקר לבתים פרטיים, בהם קיימים חדרים רבים, ונדרשת אבטחה משוכללת, לבעלי דירות גדולות במיוחד כמו פנטהאוסים המעוניינים בשליטה מלאה מטעמי נוחות, בעלי דירות ממוצעות המעוניינים להפוך את ביתם ליוקרתי ומשודרג, ובתים של אנשים בעלי מוגבלויות שאינם מסוגלים לבצע פעולות מסוימות, לשומרי שבת, וכמובן לכל מי שמעוניין להיות חוד החנית של הקדמה הטכנולוגית.

כמו לכל מערכת , גם במערכת בית חכם קיימות מספר מגבלות: לעיתים לאחר תקופה מסוימת אתם חשים כי אם רוצים להגדיל את מספר הפונקציות במערכת , ייתכן כי המערכת שרכשתם מוגבלת למספר מקסימאלי של פקודות.

בית חכם כולל מפסקים מיוחדים בקירות הבית. בחלק מהמערכת יהיה עליכם להוסיף חיישני אניפרא אדום וכמו כן תזדקקו לצגים אלחוטיים- כלו אלו עולים כסף ויש לקחת זאת בחשבון.

עליכם לברר אם ניתן יהיה לשדרג את המערכת יום אחד ובמה זה יהיה כרוך.

ספקים רבים בתחום הבית החכם דורשים כי תקנו את כל מרכיבי המערכת מהם, מה שהופך אתכן לתלויים בספק אחד.

מומלץ מאד כי טרם קניתם את המערכת, תבקשו הדגמה של אופני פעולתה השונים, כמו כן לאחר שלב הקנייה, בדקו כי אתם מצוידים בתעודת אחריות מקיפה לכל מרכיבי המערכת וכן אחריות על אופן התקנתה.

מחירי מערכת בית חכם עולה בהתאם לכמות האלמנטים הנשלטים, לסוגי האביזרים השולטים ( כמו חיישנים ומצלמות), ליכולות המחשוב ועוד.

בגדול נעים המחירים בין 5000 דולר לבתים קטנים יחסים ועד ל50000 דולר למבנים גדולים ומסועפים.

מערכת חשובה וחיונית לא פחות הנה מערכת גילוי עשן חכמה לבית. מערכות גילוי עשן הפכו לנפוצות יותר ויותר בבתים פרטיים ובניינים בישראל. הסכנות הטמונות באש ובעשן ידועות לכולם, והפוטנציאל שלהן להגיע לנזקים הרסניים הוא עצום. מערכות אלו מגלות את העשן ומתריעות על הסכנה, בין אם היא בהתהוות ובין אם היא בדרך. מערכות גילוי עשן אלו יכולות להציל חיים, במיוחד במקומות בהן הבערה חלה במהלך כל היום, כמו מפעלים ובתי זיקוק. בעיקר בתחום העסקי, מערכות גילוי עשן נחשבות כחלק מהמערכת החכמה העוטפת את המבנה, ולא פחות מכך, גם את הבית שלנו.

 

מפתחים | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים | דלתות פנים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מפתחים © 2009