מפתחים
פורטל הדלתות, חלונות והמפתחים המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

עבודות אלומיניום

 

אלומיניום הוא חומר נפוץ בסוגים רבים של תעשייה. בארץ נעשות עבודות אלמניום, החל מיצירת רהיטים, דרך מכשירים חשמליים ועד לדלתות, חלונות תשתיות לקירות גבס ועוד.

עבודות אלמניום חייבות להתנהל בצורה מספקת ועל פי קריטריוני איכות גבוהים.

עבודות אלומיניום כוללות יצירת פרופילים עבור חלונות ודלתות, יצירת אביזרי חיבור, אלמנטים המעניקים איטום, ועוד.

עבודות אלמניום הכוללות פריטים גדולים , עדיף שתיעשה באמצעות הובלת האלמנטים כפריטים שאינן שלמים.  עבודות אלומיניום חייבות לעמוד בדרישות התקן הישראלי על פי הקריטריונים הבאים: שם היצרן, כינוי של סוג החלון או הדלת ,  עבוד איזו סביבת קורוזיה מיועדת עבודת האלומניום , באילו לחצים יכולת לעמוד עבודות האלומיניום, במידה שמדובר בחלונות יש לראות אם מצוין באילו עומסים ולחצים אמורים להחזיק פרופילי האלומניום לפי גובה המבנה. 

כל עבודות אלומיניום חייבות לעבוד וידוא של אילגון הפרופילים. ציפויים לפרופיל אלומיניום אשר מיוצרים בתהליך חמצון אלקטרוליטי אשר מיוצרים למניעת היוצרות חלודה, חייבות להיות בעובי של 25 מיקרון.

עבודות אלמניום לרוב מגיעות כשהן צבועות, תהליך הצביעה מתבצע במגוון שיטות שלכל אחת מהן יתרון וחסרון שונה. יש לבדוק כי רמת העמידות של הצבע היא למינימום 10 שנים.

עבודות אלומיניום יוצרות לרוב תשתיות מסוגים שונים, יש לוודא כי כל המרכיבים במוצר הם חדשים ואין בהם על עיוות ופגם.  כמו כן יש לוודא כי כל אמצעי החיבור כגון ברגים, עוגנים, פינים וכיוצא בזה עשויים מאלומיניום אף הם או מפלדת אל חלד אחרת.

עבודות אלומיניום דורשות עיגון ויש להתאימם לסוג המוצר. יש לבדוק גם צירים אם ישנם, עובי דופן מינימאלי עומד על כ 5 מילימטרים, פין ממתכת אל חלד חייב בעובי מינימאלי של כ 8 מילימטרים.

בנושא חלנות, יש לוודא כי עבודות האלומיניום מתאימות לסוג הזכוכית המיועדת.
עבודות אלומיניום כוללות אחסון מוגן בחללים נקיים וסגורים, יש לוודא כי משקופים עיוורים אשר בנויים מעץ יוטבלו בחומר מיוחד השומר על העץ ושאינו פוגע באלומיניום.

יש תבצע ניקוי ייסודי במים של כל פריטי האלומניום לאחר תהליך הרכבתם, וכמו כן למרוח שמן פרפין לאחר הייבוש.

עבודות אלומיניום קרושות פעמים רבות ליצירת אטימות, יש לבדוק כי בכל המסילות קיימים אמצעי ניקוז.

עוד עבודות אלמניום קשורות לפתרונות הצללה ותריסים למשל:  תריסי רפפה אשר נעם על מסילות או על גבי צירים מיוחדים המאפשרים שליטה על זווית תפיחת שבלי התריס.
תריסי גלילה  שנעים מעל ומטה באופן חשמלי או ידני. תריסים אלו כוללים גם ארגז תריס מיוחד המותקן בתוך הקיר או תלוי באופן חיצוני.
חשוב מאד שכל הרכיבים בהם משתמשים אנשי מקצוע המבצעים עבודות אלומיניום עשויים פלדת אל חלד או אלומיניום שעמיד בפני נזקי רטיבות.
כיום קיים מגוון רחב של עבודות אלומיניום שבכל אחת המן יש צורך בסוג עיבוד שונה , למשל: אלומיניום לפרזול עובר עיבוד שונה מאשר אלומיניום המיועד ליצירת תריסים וחלונות.
עבודות אלומיניום מכל סוג שהוא צריכות להיעשות רק על-ידי אנשי מקצוע המחזיקים באישורים של מכון התקנים.

מפתחים | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים | דלתות פנים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מפתחים © 2009