מפתחים
פורטל הדלתות, חלונות והמפתחים המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

סורגים- מה חשוב לבדוק

 

סורגים הם כורח המציאות, הם מונעים פריצות, מונעים מילדים קטנים להסתכן בנפילה מחלונות, ומהווים שכבה נוספת לדלתות בבתים פרטיים למשל. תחום המסגרות הוא תחום חשוב ביותר.

סורגים נחלקים לשני סוגים עיקריים: סורגים נפתחים כלומר כאלו שניתן להזיז במקרה הצורך או סורגים קבועים. את שני הסוגים ניתן להתקין בכל סוג מפתח.

מסגרותסורגים קיימים כיום בעיצובים מרשימים ופורצי דרך השומרים על מידה רבה של אפקטיביות. ומסוגלים לעמוד בעומסים רבים.

סורגים ומסגרות הם אביזר פרזול מברזל איתן שלא ניתן לכופף. את הברזל מציבים בצורה של צינורות סמוכים זה לזה ומצפים אותם בחומרים המונעים חלודה. סורגים חייבים להיות חסיני חלודה היות שהם מוצבים בחלל חיצוני וחשופים לרטיבות וגשמים.

 

סורגים חייבים להיות מגולוונים: ניתן לבדוק זאת בעין- באזור הריתוכים נוצרת חלודה. לעיתים ישנם בעלי מקצוע בינוניים שלא מגלוונים את הברזל ורק מורחים עליו שכבת צבע. בדקו את הצבע,אם הוא יצא מחספס הרי שעבר תהליך גלוון חם כלומר שהוא צופה באבץ והוכנס לתנור. ייתכן כי הסורגים עבור גלוון קר, שבו הוטבלו באבץ אך לא הוכנסו לתנור.

סורגים חייבים במסגרת! אין לתקוע אותם לתוך הקיר סתם כך. המסגרת אמורה להיות עבה מספיק לפחות כ 2.5 מילימטרים.

סורגים ברור לכולנו כי יש לצבוע ובמסגרות עושים זאת, אך כיצד בוחרים צבע? והאם חשוב הסוג? ובכן כן! צבע הסורגים הוא כמובן עניין של טעם, עליכם להתאימו לסגנון הבית ולצבעיו, אך סוג הצבע חשוב לא פחות. צביעה ישירה על סורגים שלא עברו גלוון תתקלף במהרה. הסיבה לכך היא שרוב בצבעים אינם מצליחים להתרכב היטב לאבץ. על סורגים יש למרוח שכבה מיוחדת האמונה על חיבור הצבע לשכבת האבץ שעל הסורגים. התהליך מייקר את המוצר, אך מבטיח לכם שלא תזדקקו לצביעות חוזרות ונשנות.

 

סורגים אמורים להיות מרותכים כך שלא יהיו בהם זיזים חדים המסכנים את השימוש בהם. אצל החברות המובילות קיימים סורגים בעלי תו תקן המעיד על בטיחות השימוש בהם.

סורגים הם מוצר שמגיע עם תעודת אחריות. עליכם לדרוש אותה ולהקפיד מהמסגר כי היא מקיפה את מרכיבי הסורג השונים כמו צירים ופרופילים, וכן נותנת אחריות על ההתקנה שלהם.

סורגים ניתן לנעול בשיטות שונות- עליכם להתעניין בפתרונות נעילה המתאימים לסורגים שרכשתם. 

 

סורגים כפי שציינתי קודם לכן, מאורים למנוע נפילות לא עלינו של ילדים מפתחי חלונות. כיום ישנו פטנט ישראלי עבור סורגים לבתים עם ילדים. הסורגים מותאמים במיוחד למניעת נפילות ועומדים בתקנים ישראליים מחמירים.

אם אתם מתגוררים בבתים צמודי קרקע או שיש לכם מרפסות גדולות "המזמינות" אורחים. אתם יכולים להתקין דלת סורגים, כלומר מערכת סורגים לרוחב כל המפתח. סורגים אלו ניתן לפתוח כמו דלת כלפי חוץ או להתקינם על –גבי מסילות מיוחדות ולהפכם לסוגרי הזזה. סורגים למפתחים רחבים וגדולים אמורים להיות חזקים, מצוידים במנגנוני נעלה איכותיים וכמובן שהם חייבים לשמור על חזות מרשימה.

קיימים סורגים לא מרותכים שבנויים מפלדה מגלוונת באבץ חם למניעת חלודה.

סורגים נפתחים ניתנים לקיפול על גבי ציר. שיטה זו של סורג על ציר מאפשרת לכם ניצול מקסימאלי של שטח המפתח, וכן מעבר חלק ממקום למקום על-ידי קיפול והרמה של המסילה התחתונה.

 

סורגים למרפסת גבוהה

 

סורגים למרפסת גבוהה נועדו יותר למנוע נפילות מאשר לגונן עלינו מפני פריצה. כאשר הפרפסת אינה מכילה מפרץ בולט החוצה, אלא חלון בעובי יתר הבית הפורץ אפילו לא יטרח להשתמש בפתח אם הוא ממוקם בקומה מאד גבוהה. המטרה הבלעדית של הסורגים הללו היא עבור בית שכבר נבנה, לא הוזמנה לו בניית מעקה בטיחות במרפסת, ויש צורך להתמגן מנפילה. במקרה כזה הסורגים צריכים להיות לפחות בגובה 1 מטר על מנת שיאושר עבורם טופס 4. סורגים למרפסת עם מעקה נמוך שלא עומד בדרישת מכון התקנים אפשריים אף הם להתקנה שכזו. בשונה מסורגי החלון, שמכסים את גובה החלון כולו, סורגי המרפסת מכסים רק את טווח הנפילה שלנו מגובה – שהוא 1.00-1.05 מטר בממוצע על פי תקינת מכון התקנים.

 

התאמת עיצוב לסורגים הנבחרים

 

על מנת להתאים עיצוב ברמות הגבוהות ביותר – יש צורך לעיין בקטלוג של חנות הסורגים, להתרשם מהמגוון הרב, ולהתייעץ עם מעצב פנים אשר בקיא בתחום הסורגים. בחברה המספקת סורגים למרפסת ישנו תמיד, בנוסף למערך יועצי הבטיחות, גם יועץ לתחום העיצוב אשר יוכל לסייע לכם לבחור סורגים בעלי מראה קוסמי של ממש. ניתן לבחור סורגים ישרים פלס, סורגים עם עיצובים עגולים ומלבניים אומנותיים, סורגים שחורים, סורגים צבעוניים ועוד. על מנת לא להתבלבל, אל לבחור פעם אחת מוצר שמתאים לבית שלכם, יש צורך לערוך התייעצות בחנות הסורגים, אשר כוללת גם הצגה של תמונת החדר בו יש להתקין סורגים.

 

קביעת המחיר לסורגי מרפסת

 

המחיר נקבע על פי רמת הבטיחות של הסורגים, החומרים מהם הם עשויים, ורמת העיצוב שמספק הסורג. סורגים סטנדרטיים וישרים יתומחרו נמוך יותר מסורגים בעלי פיתוחי נפחות מתקדמים. באותו הקשר, סורגים מתקפלים סטנדרטיים למרפסות צמודות קרקע יהיו זולים לאין ערוך בהשוואה לסורגים אלקטרוניים הניתנים לפתיחה וסגירה באמצעות ממסר חשמלי.  

מפתחים | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים | דלתות פנים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מפתחים © 2009