מפתחים
פורטל הדלתות, חלונות והמפתחים המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

סורגים

התקנת סורגים היא אינה שאלה- השאלה היא באיזה סוג לבחור, מה יעיל, מה דקורטיבי ומה מתאים לנו מבחינת התקציב.

כמעט שאין בית בישראל שלא מותקנים בביתו סורגים. סורגים מגנים עלינו מפני פריצות, מפני כניסה של בעלי חיים הביתה וכמו כן מבטיחים לנו שהילדים לא יוכלו ליפול שלא עלינו מחלונות בקומות גבוהות.

סורגים נחלקים לכמה סוגים: ישנם סורגים קבועים וישנים סורגים נפתחים. בכל מקרה עליכם להתאים את הסורגים לצרכים הריאליים וכן לסגנון הבית.

סורגים אם אלמנט פרזול שעשוי ברובו מברזל. סורגים חשופים לגשמים וטל ועליהם להיות חסיני חלודה וקורוזיה. סורגים איכותיים עשויים אלומיניום הכולל צינורות ופרופילים שעליהם צבע יסוד שעליו קיימת שכבת חומר כימי. הסורגים הללו מוכנסים לתנורים מיוחדים לצביעה אלקטרו סטטית. התוצאה היא סורגים חסיני חלודה בעל צבע שלא מתקלף או דוהה.

באשר לסוג הסורג- קבוע או נפתח העניין הוא כזה: סורגים נפתחים מאפשרים להשאירם פתוחים כאשר נמצאים בבית ולסגור אותם כאשר יוצאים. עובדה זו מאפשרת לכם ממפתחים פתוחים לגמרי או מסורגים בהתאם לרצון שלכם. סוגרים נפתחים מתאימים לכל חלל, לחלונות וגם לדלתות למשל: בדירות גן שיש להן חזית חיצונית לגינה, מומלץ להתקין סורגים נפתחים המאפשרים לכם לשחק עם האפשרויות. 

עולם עיצובי הסורגים הוא עשיר במיוחד. קיימות המון קולקציות המתאימות לכל סגנון שתבחרו. אתם יכולים להתרשם מדגמים קיימים באמצעות אתרי האינטרנט של היצרנים ולהגיע ולבחור סורגים לאחר שכבר גיבשתם קונספט שמתאים לצרכים. סורגים הם מעל לכל אלמנט פונקציונאלי ואמור לעשות עבודה חשובה, לכן אסור להתפשר על צפיפות הצינורות המרכיבים את סורגים, ובמקרה הכי גרוע ליצור דוגמא מעניינת שתהפוך אותם לאומנותיים ונאים במיוחד. 

ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על מחירי סורגים: סורגים בסיסיים אמורים לעלות לכם ( עבור חלונות בגודל של 1 מ"ר) בממוצע כ 400 ₪. אך כמובן שבקשות מיוחדות עלולות ליקר את המחיר. 

דוגמת הסורגים, משפיעה אף היא על המחיר. ככל שהעיצוב מורכב יותר, כך תשלמו עליו יותר. העיצוב משפיע על כמות האור הנכנסת ועל שדה הראייה. אתם יכולים לבחור בסוגרים צפופים במיוחד או דלילים ועדיין אפקטיביים. גוון הסורגים אמור להתאים לחלונות ולחזית הבית. שימו לב, צביעת סורגים מייקרת  את המחיר בהתאם לסוג הצביעה שבחרתם.

בכדי  לחסוך בעלויות, ניתן להסתפק רגילים שהם על בסיס סיליקון. צבעם טובים יותר הם צבעי הפוליאוריתן אקרילי דו-רכיבי. וישנו גם הצבע האיכותי ביותר והיקר ביותר שנעשה בתהליך של איבוק אפוקסי בתנור. צביעה מהסוג האחרון תעמוד בתנאים קשים שנים רבות .

גילוון סורגים הוא תהליך שמטרתו למנוע  מהברזל להחליד. קיימות שתי שיטות גילוון –קר חם. הגילוון חם מייקר את עלות הסורגים אך נחשב לעמיד יותר .חסרונו מצוי  במראה המראה המחוספס שנוצר. בתהליך גלוון חם, הסורגים עוברים טבילה באבץ . התהליך נעשה רק בשלושה מקומות בארץ. גילוון קר לעומתו הוא תהליך בו הסורגים מצופים באבץ ללא הכנסתו לתנור כך שעמידותו נמוכה יותר. 

יש להחליט גם על עובי הסורגים: סורגים עבים, עולים יותר. אם אתם מעוניינים למנוע פריצות, מספיקים לכם סורגים בעובי של כ 12 מ"מ. סורגים למניעת נפילה אמורים להיות

שטוחים וריבועים ובעובי של כ 5 מילימטרים בלבד.

סורגים למרפסת צמודת קרקע

סורגים עבור המרפסת צמודת הקרקע היא האמצעי הראשון במעלה נגד פריצה מתוכננת. בבתים צמודי קרקע כמות הפריצות גבוהה, ועל כל הפתחים הראשיים חייבים להיות ממוגנים בסורגים. במידה ומדובר בדלת, המקובל הוא להציב גלאי מגנט המחובר למערכת גילוי פריצה, אך במידה ומדובר במרפסת – אמצעי ההגנה מצריכים גם סורגים. ההגנה המומלצת ביותר עבור מרפסות צמודות קרקע היא התקנת סורגים אלקטרוניים בדומה לסורגים שיש בחנויות של קניונים, אשר עולים מעלה או יורדי מטה בסגירה. אפשרות שנייה היא התקנת סורגים מתקפלים המבוססים על מנעול שנכנס בין קורת המתכת הקבועה לסורג הסגור. היות ואלו אינם סורגים אלקטרוניים, אין חשש להתקין עליהם מוצרים נלווים, ולכן נמליץ להתקין גלאי מגנט חצי כבד או כבד. בשונה מגלאי המגנט שהמלצנו להתקין בדלת – שנועד לאביזר פתיחה קל, גלאי המגנט הכבד או החצי כבד נועד להתקנה על אביזר פתיחה כבד. האביזר הכבד נוטה יותר להתנדנד, ורק גלאי מגנט כבד או חצי כבד יגרמו לכך שהאזעקה תפעל רק בשעת פריצה ולא יתבצע גילוי שווא כתוצאה מרוח שהניעה קלות את פלטת הסורגים, או מכך שבעלי חיים ביתיים גרמו לכך.

סורגים למרפסת

סורגים למרפסת מאפשרים לנו להגן על המרפסת בהינתן שאין בה מעקה. כידוע, אספקת אמצעי הגנה למרפסות הגבוהות היא חובה, ובלעדיה הרשויות המקומיות לא רשאיות להנפיק טופס 4 לאכלוס הנכס. דיירים רבים בוחרים לנצל את ההזדמנות שנפלה בחלקם ולרכוש מוצרים מעוצבים אשר תורמים, ללא מאמץ רב, לעיצוב בלתי נשכח של הבית שלהם. במאמר זה נדון במטרת תיחום מרפסת צמודת קרקע ומטרת תיחום המרפסות הגבוהות בסורגים.

מפתחים | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים | דלתות פנים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מפתחים © 2009