מפתחים
פורטל הדלתות, חלונות והמפתחים המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

מנעולים

 

מנעולים הם שם כולל לפתרונות סגירה עבור אלמנטים שונים. קיימים מנעולים לדלתות כניסה, מנעולי חלונות, מנעולים למגירות, שידות וכספות. איכות המנעולים קשורה לאיכות הפרזול, לחומרים מהן הם עשויים ולכמות הבריחים המצויה בהם.
קיימים מנעולים מכאניים, מנעולים אלקטרו מכאניים ומנעולים אלקטרונים.  
מנעול כולל בתוכו צילינדר שהוא למעשה מנגנון פנימי ועצמאי אשר פועל באופן מכאני כאשר פותחים או סוגרים את הדלת. בכל צילינדר ישנו ששילוב מיוחד של זיזים התואם את מבנה המפתח המותאם לו. הצילינדר מבצע מעיין "זיהוי" של המפתח ומאפשר גישה פנימה או החוצה. מגוון הצילינדרים עצום והם למעשה נחשבים לסוג הנפוץ ביותר של המנעולים.

בחירת מנעולים משמעה בחירת סוג המיגון הדרוש לכם. עליכם להגדיר לפניכם את דרישות המנעולים, כלומר בפני מי הם אמורים להוות חסימה ולהתאים את המנגנון היעיל ביותר.

איכות של מוצר משפיעה רבות על טיב הנעילה- רמת גימור גבוהה אחראית על תפעול נוח ללא תקלות ותקיעות.

מנעולים הם עניין קריטי ולכן עליכם לוודא כי אתם יכולים לקבל שירות מהיר ואמין עבור המוצר. כאשר אתם באים לרכוש מנעול או לבחור אביזר הכולל בתוכו מנעול, בררו שיש מישהו שיכול לתת שירות עבורו , שישנם חלקי חילוף או דגמים זהים לצורך החלפה.

מנעולים חייבים להיות פשוטים לשימוש , לכן בחנו היטב כבר בחנות כי אתם מצליחים להתמודד עם המנעול בקלות וכי אינכם צריכים להפעיל כוח רב בפתיחתו.

כיום, תודות לטכנולוגיות מתקדמות קיימת אפשרות לבקרת שכפול מנעולים: אולי לא ידעתם אבל פריצות רבות מתקיימות באמצעות שכפול המפתח שלכם ללא ידיעתכם להימנעות מתופעה זו הומצאה שיטה שלפיה במרבית הצילינדרים המותקנים בדלתות כניסה ישנו כרטיס מיוחד לשכפול שבלעדיו לא ניתן לשכפל את המפתח. חסרונה של השיטה היא שבמידה ואבדתם את הכרטיס, לא תוכלו לשכפל את המפתח.

כאשר עוברים דירה , מומלץ מאד להחליף את המנעולים ומדוע: ייתכן כי בעלי מקצוע שונים שעבדו בדירה עשו שימוש באחד המפתחות שלכם וכד''''. רכשו מערכת מנעולים חדשה עבור הדלתות, והחלונות.

עבור אנשים המתגוררים בבתים צמודי קרקע מומלץ להתקין מנעולים גם לחלונות הבית. מנעולים אלו הם אמנם עדינים יותר בהתאם למבנה החלונות, אבל נחוצים לא פחות. ייתכן כי בחלונות הקיימים כלל לא קיימת אפשרות נעילה ,ואולי יש לשקול רכישה של חלונות חדשים בעלי אפשרות נעילה שתספק לכם שקט נפשי.

אפשרויות הנעילה הקיימות כיום הן רבות, מותאמות לכל אלמנט שיש לנעול ובעלי שיטות פתיחה וסגירה שונות.

טכנולוגיות חדישות מאפשרות לכם כיום לבצע שדרוג של מנעולים המצויים בביתכם או בעסק שלכם.

אל תתפרשו על איכות הנעילה, דרשו כי למנעולים שקניתם תהיה תעודת אחריות (בעיקר אם מדובר במנעולים מורכבים לנעילה "כבדה"). עימדו על כך שתוכלו לקבל שירות במקרה של תקלה, ושיש למנעולים תו תקן המעיד על בטיחות השימוש בהם.

מפתחים | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים | דלתות פנים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מפתחים © 2009