מפתחים
פורטל הדלתות, חלונות והמפתחים המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

גדרות/ גדר

 

גדרות בבתים הם גם אמצעי מיגון אך גם אלמנט עיצובי שאמור להוות חיץ בין החלל הבית לחלל החוץ. לפני שבוחנים מהם  הגדרות הקיימים, יש לערוך רשימה של התפקידים החשובים שעל הגדר לספק. אם המיגון והביטחון הם החשובים לכם ביותר, ייתכן שתצטרכו שזה יעלה לכם מהבחינה העיצובית. אם יש לכם בעלי חיים וחשובה לכם גדר שתחסום את מעברם אתם זקוקים לגדר מיוחדת. קיימים גם  הבדלים בעלויות שנובעים מאופני ההתקנה ומהחומרים השונים, כך שלפני הכל עליכם  לקבוע מסגרת תקציב ואת הפונקציות החשובות ביותר אותן אתם רוצים להשיג בהתקנת הגדר.
ראשית, עליכם לברר מהם חוקי העזר העירוניים לגבי סוגים וחומרים המותרים באזורכם לבניית גדרות – קיימים מקומות בעלי הגבלים על חומר הגדר וגובהה.
לאחר מכן יש לברר את מידות השטח על מנת  להימנע מגידור פולשני.
גדר אוורירית ודקורטיבית בהחלט תוסיף לעיצוב מראה מהודר , אך עדיין יכולה לאפשר מעבר של ילדים קטנים, בעלי חיים או רעש , לעומת גדר צפופה שתחסום את המעברים הלא רצויים.
ישנם סוגים שונים של גדרות, כמו גדרות במבוק, שהם יפים ואלגנטיים אך לא תמיד עמידים בפני פריצות. גדר מאבן או מתכת בבידוד מהסביבה החיצונית, אך גדר שכזו יכולה לעיתים לחסום כניסה של אור ורוח.
גדרות שיש בהן רווחים גדולים בין הלוחות מאפשרות טיפוס והן יכולות להיות מסוכנות  לילדים קטנים.
גדר המוצבת בסביבה רועשת כמו כביש יכולה לעזור בבידוד הרעשים. סוג הגדרות המתאים לבעיות מהסוג הזה הוא אבן או גדרות בטון. אולי לא ידעתם אבל יצירת גדר חיה וצפופה בסמוך לגדר האבן תורמת אף היא לבידוד רעשים סביבתיים.
     
סוגי הגדרות השונים- יתרונות וחסרונות: גדרות מעץ הם הגדרות הפופולאריים ביותר בעיקר בשל המבחר הגדול של העיצובים והמחירים.
עצים רכים כמו אורן, סקויה וארז נחשבים למתאימים ביותר בבניית גדרות משום שהם  עמידים יותר מפני ריקבון.
גדרות העשויים עץ משווים לגינה או לחצר מראה חמים וטבעי שמשתלב עם הנוף הסביבתי. אתם יכולים להרכיב גדרות עץ בכל מיני סגנונות ובמחירים שונים בהתאם.
גדרות העשויים עץ זקוקים לתחזוקה מידי פעם. יש לשמנן ולהגן על העץ מפני מזיקים, טרמיטים או ריקבון.
גדרות אבן ומבטון: סגנון הבנייה המודרני מביא איתו גדרות אבן או בטון. הגדרות הללו יקרות יותר מגדרות העץ, אך אורך החיים שלהן גדול בהרבה משל גדרות העץ, גדרות הברזל והקש. גדרות אבן ממש עוזרות לבידוד רעשים והן יעילות וחזקות מבחינת מיגון.
גדרות מאבן יש לבנות על קרקע מיושרת ויציבה, אחרת יתרחשו תזוזות, סדקים ושקיעת בחלקים מסוימים בגדר. גדרות

גדרות פלדה ואלומיניום:גדרות מפלדה או אלומיניום יכולות להוות פתרון למעוניינים בגדר שהיא בעיקר חזקה ודקורטיבית. אתם יכולים לעצב גדרות מתכת במבחר צורות וסגנונות וכמו כן להתאים את עיצוב הגדר לסגנון העיצוב הכללי של הבית.
גדרות ממתכת  אינן מספקות בידוד מפני רעשים, גדרות המתכת חייבות בציפוי שיגן עליהן מפני קורוזיה וחלודה שריטות ופגיעות

גדרות במבוק:גדרות במבוק מאד פופולאריות בשנים האחרונות, ניתן לקנותן ברוב הרשתות הגדולות, והן נחשבות לזולות ביחס לכל שאר סוגי הגדרות וכן קלות  להתקנה בכל מקום.
גדרות הבמבוק בעלות חזות טבעית וחמה ומשתלבות יפה עם צמחייה.
חסרונות גדרות הבמבוק באים לידי ביטוי בחוסר קשיחות- כלומר הן אינן מתאימות  לצרכי מיגון, וכמו כן רגישות לתנאי מזג אוויר ומפגעים אחרים. לגדרות אלו  אורך חיים קצר ביחס לשאר סוגי הגדרות וחסרון בבידוד רעשים.
גדרות
PVC וגדרות ויניל: גדרות PVC וגדרות ויניל הם סוגים חדשים של גדרות. גדרות אלו עשויים מחומרים פלסטים קשיחים ועמידים במיוחד.  גדרות הפלסטיק ניצן להשיג במגוון סגנונות ועיצובים, ובעיקר בגימור לבן, חלקן אף  מזכיר גדרות עץ. ל גדרות PVC וגדרות הויניל  עולות יותר מגדרות עץ, אך במושגים של תחזוקה מדובר השקעה משתלמת ביותר
מפתחים | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים | דלתות פנים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מפתחים © 2009