פורטל הדלתות, חלונות והמפתחים המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם באתר אודותינו
דלתות פנים דלתות כניסה חלונות פרזול פרגולות אלומיניום
סורגים גדרות שערים דלתות תריסים בית חכם
סוככים מחיצות ברזל אזעקות כספות מיגון
 
דלתות פנים : גישות וסגנונות עיצוב

בדלתות פנים מעוצבות ניתן לשלב חומרים נוספים כמו זכוכית מכל סוג, סוגי עץ שונים ואף לשלב סוגי בדים הניתנים להסרה וכיבוס.

שרון
פורסם: 01/04/09 11:51

מאמר זה שייך לקטגוריית דלתות פנים

דלתות פנים : גישות וסגנונות עיצוב

קיימות שתי גישות באשר לתכנון דלתות פנים : האחת היא להתקין דלת סטנדרטית מחומרי גלם פשוטים וללא עיצוב מיוחד או תחכומים. או להתקין דלת מעוצבת ומוקפדת מחומרי גלם משובחים ורמת גימור גבוהה במיוחד.
החנויות מציעות לכם שפע רב של סוגי דלתות פנים משני הסוגים כאשר לכל סוג יתרונות או חסרונות משלהן. במאמר זה אנו נתמקד בנושא דלתות הפנים המעוצבות.

עיצוב דלתות פנים הינו מלאכה פשוטה יחסית אם נתחשב בכך שאין כל צורך לדאוג להגנות שונות כמו בדלתות חוץ. תפקידן של דלתות פנים מעץ בראייה פונקציונאלית הוא לבודד אקוסטית, לשמש כחיץ בין הפנים והחוץ ולעמוד בתנאי לחות במקרה שהן מוצבות בחדרי אמבט.
בדלתות פנים מעוצבות ניתן לשלב חומרים נוספים כמו זכוכית מכל סוג
, סוגי עץ שונים ואף לשלב סוגי בדים  הניתנים להסרה וכיבוס.  דלתות פנים ניתן לבנות מעץ,אלומיניום ומתכת על סוגיה השונים.

מראה מרשים של דלתות פנים מתקבל משימוש בפורניר
משוחזר.את לוחות הפורניר חותכים לרוחב במקום לאורך ומדביקים אותם זה לזה עד שמתקבלת טקסטורה שלמה ואחידה בצבע ודוגמאות עץ זהות. כנפי הדלת והמשקוף זהים אף הם ומציגים אחידות נעימה לעין. דלתות הפנים הללו צבועות לכה רב שכבתית המעניקה גימור איכותי המגן מפני מים ושריטות. מה שמאפשר את הבידוד האקוסטי ומונע את  הרעשים בזמן טריקה מאפשר פס האטימה שעשוי גומי מיוחד אשר מורכב על מסגרת הדלת. דלתות פנים מעוצבות העשויות עץ מעניקות מראה חמים וטבעי ואם משלבים בהן קישוטים שונים כמו חלון זכוכית או מלבן מתכת עם ריקועים אומנותיים, הופכים אותן לפריט אופנתי המשדרג את מראה הבית.

דלתות פנים מעוצבות קיימות גם מאלומיניום, דלתות אלו הן בעלות מראה  נקי מאופק,תעשייתי ומנוכר יותר . ניתן לזגג דלתות אלו בסוגי זכוכית שונים או בלבידים שיעניקו להן  מראה עדין יותר. ניתן גם  לצפות את הדלתות  בציפוי הנקרא פיל והוא מעניק לדלת מראה של עץ כך שהתכונות הן של דלת אלומיניום אך המראה והיופי החיצוני הם של עץ.

דלתות פנים עשויות מתכת, מקובל להתקין כדלתות כניסה  בשל המאסיביות שלהן אך יחד עם זאת, יש מי שרואה בכל אלמנט ריהוטי בבית הצהרה אומנותית לשמה ולכן לא יהססו להציב דלת פנים מהסוג הזה באחד החדרים. היתרון הגדול של דלתות מסוג הזה הוא בעמידותן הגבוהה ובמחירן הנוח.

דלתות פנים מעוצבות למעשה שולטות בקו העיצובי השולט , כיוון שהן מספקות מעין קווי מתאר ומכתיבות את סגנון הרהיטים שיותאם אליהן. אני באופן אישי הייתי ממליצה לכם לבחור דלתות פנים מעוצבות רק לאחר שסיימת לרהט את הבית. בתים בהם קיימים רהיטים רבים רצוי לשמור על חזות דלתות פנים סולידית שאינה גורמת לעומס ויזואלי. לבתים בהם שולט הסגנון המודרני והמאופק יש לתאים דלתות בסגנון דומה. בכל מקרה אתם יכולים להתרשם ולקבל רעיונות כאן בפורטל שיחשוף בפניכם את כל בעלי העסק השולטים בתחום.